Cookies help us provide better user experience. By using our website, you agree to the use of cookies.

The Wizard's House is a 300-year-old ranch mansion with magic touches of the magician Ilkay Ozdemir.

The Magician's House in the historical village of Şirince invites you for a pleasant rest with its proximity to the center, peaceful terraces and authentic rooms.

Sirince is a place that has not lost its naturalness and lush with its name. The archaeological texture of the village, which has been declared a protected area, has been preserved faithfully. This is one of the preserved structures in our historic touch.

Ephesus Antique City, Virgin Mary and Kuşadası are close to the tourist attractions attracting intense interest, the village provides touristic services every year of the year.

The facility, which has been serving since 2014, welcomes you in its historic location to welcome its guests.

 

 

 

 

İLKAY ÖZDEMİR KİMDİR ?

08.01.1981 tarihinde Amasya’da doğan İlkay Özdemir, genellikle bayanların illüzyon yapmamasına nispet yaparcasına, illüzyon sanatını halkımıza tanıtmak, sevdirmek ve ülkemizin adını bu alanda da dünyaya duyurabilmek ve Türkiye’den de dünya çapında bir sihirbaz çıkabileceğini göstermek için kendisini bu sanata adamıştır.

Hayatında önemli başarılar elde etmiş, buna rağmen mütevaziliğinden hiç vazgeçmeyen, gözlerinin içi gülen, hayata hep pozitif bakan, 19 yaşıdan itibaren illüzyon konusunda eğitim almaya başlayan İlkay, 22 yaşında illüzyon gösterileri yapmaya başlamış ve hemen akabinde, International Brotherhood of Magicians derneğinin üyesi olmuştur. 

2002 yılında Yugoslavya Belgrad’da yapılan Magic Convention’da Jüri Özel Ödülü almasına rağmen, aslında 2004 yılında Bulgaristan Sofya’da iki ayrı dalda birden kazanmış olduğu Doğu Avrupa Şampiyonluğu’nu sanat hayatına başlangıç mihenktaşı olarak görmektedir.  2006 yılında Istanbul Magic Convention’da Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

2011yılında ABD Las Vegas’tan verilen Merlin Award’a ‘’Dünya Çapında Yılın En İyi Bayan Sihirbazı’’ olarak layık görülmüş, ödül teslim töreni ülkemizde yapılmıştır.  Bu filmde İlkay Özdemir’in hayatının yanısıra, ülkemizin sosyal ve kültürel zenginlikleri gösterilerek,  sadece kendisi değil, ülkemiz de uluslararası platformda en iyi şekilde temsil edilmiştir.

Türkiye’de birçok özel gösteri yapmasının ardından, Başbakan Erdoğan’a yaptığı gösteri ile ses getirmiş ve ardından ‘’Hokkabaz’’ filminde Cem Yılmaz’a illüzyon konusunda destek vermiştir.

Diğer illüzyonistlerden farklı olarak, şovlarına mutlaka bir teatrallik katan, kareografi kullanmayı, illüzyon ile insanları büyülemeyi, etkilemeyi ve onları düşünmeye yönlendirmeyi çok seven İlkay, bundan sonra farklı şovlar ile bu sanatını bu yönde sürdürmeyi planlamaktadır.

Ülkemizde ve dünyada sosyal sorumluluk projelerine çok önem veren İlkay Özdemir, yapmış olduğu gösterileri ile bu önemli konulara dikkat çekebilmenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duymaktadır. İllüzyon alanında yerli ve yabancı çeşitli derneklere üye olan, çeşitli zamanlarda başkanlıklarını yürüten, verdiği eğitimlerle ülkemizin çocuk ve gençlerine bu sanatı tanıtmıştır.